Az endokrinológia a belső elválasztású mirigyek működésének élettanával, betegségeivel foglalkozik. Ide tartozik a pajzsmirigy, mellékpajzsmirigy, mellékvese, hasnyálmirigy..., vagyis mindazon szervek, melyek hormonokat termelnek. Ennek megfelelően az endokrinológus a szervezet hormonháztartásával foglalkozik. Ide tartozik a cukorbetegség, a pajzsmirigy alulműködés (hipotireózis), a pajzsmirigy túlműködés (hipertireózis), a göbös struma, a petefészek működési zavarai, a férfi nemi működés zavarainak hormonális vizsgálata (impotencia), az agyalapi mirigy működészavara (hipofízis), a vízháztartási zavar, a növekedési zavar, a mellékvesekéreg,- velő működésének vizsgálata, a magas vérnyomás betegség, a kövérség esetleges hormonális okainak felderítése, a mellékpajzsmirigy vizsgálata és a csontritkulás hormonális okainak felderítése.
Régóta szeretnének gyermeket, de nem jön össze? Gyakori hangulatingadozásai vannak? Hiába fogyókúrázik nem tud a felesleges kilóktól megszabadulni? Tovább>>
- szaporodás
- egyedfejlődés, növekedés
- szervezet belső egyensúlyának fenntartása
- energiatermelés-, felhasználás-, raktározás szabályozása
fáradtság, álmatlanság akár 8-10 óra alvás után is: alulműködés: nappali fáradtság; túlműködés: éjjeli álmatlanság
- súlyváltozások: alulműködés: hízás; túlműködés: súlyvesztés
- hangulati ingadozás: idegesség, depresszió, pánikbetegség
- magas koleszterinszint alulműködés esetén; alacsony koleszterinszint túlműködés esetén
- öröklött hajlam
- menstruációs és termékenységi problémák, gyakori probléma meddőség esetén a pajzsmirigy működésének zavara
- bélpanaszok: alulműködés: székrekedés; túlműködés: hasmenés, irritábilis bél szindróma
- haj- és bőrproblémák
- nyelési – és légzési nehézségek
- izom- és ízületi fájdalmak
Pajzsmirigy betegség több okból is jelentkezhet, kialakulásában fontos szerepet játszik az öröklött hajlam, bizonyos autoimmun betegségek, a fokozott stressz, életmódbeli tényezők épp úgy, mint a túl kevés jód fogyasztása. A pajzsmirigy betegségei gyakran fordulnak elő nők körében, ennek egyik oka, hogy terhesség és szoptatás alatt megnő a szervezet jódszükséglete mamák esetében. A pajzsmirigy hormon túltermelését több tényező okozhatja, úgy, mint göbös struma, autoimmun eredetű, un. Graves-Basedow kór, valamint átmeneti túlműködést okozhat pajzsmirigygyulladás fellángolása. A betegség tünetei eredettől függetlenül hasonlóak: remegés, feszültség, meleg intolerancia, fogyás, szívdobogásérzés, szapora pulzus, gyengeség, melyhez társulhatnak szemtünetek, szívritmus-zavar, nőknél vérzészavar, illetve nyaki panaszok, struma jelentkezése, illetve megnövekedése is. A pajzsmirigyhormonok hiánya, vagy csökkent szintje esetén meglassul az anyagcsere, csökken egyes szervek működése, hanyatlanak a szellemi funkciók, aluszékonyság, vizenyőképződés, vérszegénység alakul ki.
Rendelőnkben Dr. Bérczy Judit endokrinológus-természetgyógyász és csúcstechnológiás gépparkunk segítségével pácienseinket a legkorszerűbb ellátásban tudjuk részesíteni. Az európai, hagyományos orvoslást ötvözve szelíd, holisztikus gyógymódokkal a leghatékonyabb terápiát tudjuk pácienseinken ajánlani. Preventív szemlélettel, egyénre szabott egészségtervvel támogatva.
Teljeskörű állapotfelmérés: Amsat®, Prognos®, Kardivar®, HeartVue®, EDT, Salvia teszt, Talp, arc, reflexdiagnosztika, hormon diagnosztika, homeopátia, fitoterápia, Schüssler sók…
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése